KGHM walczy z pandemią koronawirusa

Powróć do listy artykułów

KGHM walczy z pandemią koronawirusa. Działamy, dbamy, chronimy! To hasło, które przyświeca spółce od początku trwania pandemii. Bez wątpienia priorytetem każdego z nas jest bezpieczeństwo i zdrowie. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku Spółki KGHM, której obie te wartości przyświecają w walce z koronawirusem.

- To, co nam od początku przyświeca w tej sytuacji, w sytuacji zagrożenia epidemicznego, to stworzenie jak najlepszych warunków bezpieczeństwa starając się jednocześnie utrzymać ciągłość działania firmy, czyli pogodzić bezpieczeństwo z interesem biznesowym - mówi Prezes KGHM, Marcin Chludziński - Pomaganie i odpowiedzialność wpisane są w DNA naszej firmy, stąd hasło: działamy, dbamy, chronimy! - dodał.

Od początku pandemii KGHM walczy z niewidzialnym wrogiem. Spółka zaangażowała się w szereg akcji, mających na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa. Konsultacje z prof. Andrzejem Horbanem, doradcą Premiera ds. walki z pandemią koronawirusa oraz z pozostałymi członkami Rady Medycznej, tysiące litrów Nitrosept przekazanych potrzebującym czy specjalny oddział dla pacjentów z COVID-19 w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie - to tylko ułamek działań pomocowych KGHM Polska Miedź S.A. w walce z koronawirusem.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przedstawia skrót najważniejszych działań podjętych przez KGHM w przeciągu ostatnich miesięcy. KGHM walczy z pandemią - działamy, dbamy, chronimy.