Akcja “Szczepię się”

Latem 2021 r., KGHM uruchomił akcję dla swoich pracowników pn. „Szczepię się”. Celem programu było zachęcenie oraz ułatwienie pracownikom i mieszkańcom Zagłębia Miedziowego dostępu do szczepień.

W KGHM nieustannie jesteśmy świadomi tego, jak ważna jest ochrona zdrowia naszej załogi – nie tylko pod ziemią, ale również na powierzchni.

Podsumowanie roku 2021

W minionym roku, na skutek szerzącej się pandemii koronawirusa dostaliśmy możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19. Dlatego od lipca ubiegłego roku wspólnie z MCZ organizowaliśmy mobilne punkty szczepionkowe, gdzie zgłosić mógł się każdy chętny. W ciągu kilku miesięcy zorganizowaliśmy 25 mobilnych punktów, z których skorzystało blisko 2400 osób. Największą frekwencję osiągnęliśmy w Hucie Miedzi Głogów, gdzie zaszczepiło się aż 277 osób. Podczas ostatnich akcji najwięcej przyjmowanych było tzw. “trzecich dawek”, jednak na każdym z Oddziałów zgłaszało się średnio 30 nowych osób, chętnych otrzymać pierwszą dawkę szczepienia.

Jesienna akcja szczepień KGHM

Na przełomie września i października 2021 r., w trasę znowu ruszyły mobilne punkty szczepionkowe KGHM. Raz w tygodniu, przy kolejnym z oddziałów spółki, będą dyżurować zespoły, gotowe na przyjęcie chętnych na szczepienia przeciw COVID-19. W punktach będą dostępne dwa rodzaje szczepionek – firmy Johnson& Johnson oraz Pfizer. Każdy zainteresowany będzie mógł przyjąć zarówno pierwszą, jak i drugą dawkę szczepionki. Zgodnie z ostatnimi wytycznymi, ci którzy ukończyli 50. rok życia i przyjęli pełen schemat szczepienia przeciw COVID-19 sześć miesięcy temu, będą mogli także przyjąć trzecią dawkę szczepionki.

Szczepienia w ramach MCZ

Niezależnie od mobilnych punktów szczepionkowych, każdego dnia można zaszczepić się w stacjonarnych punktach, m.in. organizowanych przez Miedziowe Centrum Zdrowia w Hali Sportowej RCS w Lubinie. Do programu szczepień KGHM może przystąpić każdy pracownik KGHM oraz każdy mieszkaniec Zagłębia Miedziowego. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty oraz informację, gdzie przyjęto pierwszą dawkę szczepienia (w przypadku osób, które zgłaszają się po drugą dawkę). Szczepienia są dobrowolne, a jedynym warunkiem przystąpienia do programu jest ukończenie 12. roku życia.

Tour mobilnym punktem szczepionkowym

20 lipca 2021 r. ruszył tour mobilnym punktem szczepionkowym po oddziałach spółki w Zagłębiu Miedziowym. Celem trasy było zaszczepienie każdej chętnej osoby, zarówno pracownika spółki jak i lokalnych mieszkańców. Jedynym warunkiem przystąpienia do programu było ukończenie 12 roku życia. Chętni, mieli do wyboru 2-dawkową szczepionkę firmy Pfizer lub jednodawkową firmy Johnson&Johnson. Z możliwości wakcynacji skorzystało blisko 1000 osób.

Wakacyjna akcja szczepień KGHM

Latem 2021 r., KGHM uruchomił dedykowaną aplikację dla swoich pracowników pn. „Szczepię się”. Wystarczyło, że osoba zainteresowana, podała w programie swój numer telefonu, na który następnie przychodziła informacja SMS o terminie szczepienia wykonywanego przez Miedziowe Centrum Zdrowia. Dodatkowo, aby zapewnić możliwość szczepienia tym, którzy wolą sprawy załatwiać osobiście, w każdym Oddziale KGHM zostały zorganizowane punkty informacyjno-rejestracyjne, w których pracownicy mogli zapisać się na szczepienie oraz uzyskać informacje od dyżurujących ekspertów.