Członek Rady Medycznej głównym doradcą ds. COVID-19

Powróć do listy artykułów

Członek Rady Medycznej, Profesor Andrzej Horban, 19 października został powołany przez Premiera Mateusza Morawieckiego na głównego doradcę ds. COVID-19.

 

Prof. Andrzej Horban, Członek Rady Medycznej, stanie na czele nowej, specjalnej grupy rządowych doradców epidemiologicznych. - Formalizujemy naszą współpracę i ulepszamy procedury - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

-Prof. Andrzej Horban to wybitny specjalista, autorytet w swojej dziedzinie i krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych, z którego opinii i rad korzystałem od czasu wybuchu pandemii. Dziś zdecydowałem, że stanie on na czele nowej, specjalnej grupy rządowych doradców epidemiologicznych. Formalizujemy naszą dotychczasową współpracę i wciąż ulepszamy procedury, korzystając z najlepszych umysłów i źródeł wiedzy, jakie ma do zaoferowania Polska i świat - napisał Premier na swoim profilu na Facebooku.
 

Prof. Andrzej Horban jest członkiem Rady Medycznej od początku jej istnienia. Wielokrotnie udzielał porad Zarządowi Spółki związanych z obecnie panującą pandemią, które zostały zaimplementowane przez zarządzających KGHM.