Sport i Rekreacja

Program Eko-Zdrowie został uruchomiony przez KGHM już pięć lat temu w ramach realizowania misji społecznej odpowiedzialności biznesu. Jego głównym przesłaniem jest szerzenie zasad profilaktyki zdrowotnej oraz promowanie aktywnego trybu życia, zwłaszcza amatorskiego uprawiania sportu. Eko-Zdrowie opiera się na kilku filarach.

5 lat działalności Programu Eko-Zdrowie

Działania w ramach Programu Eko-Zdrowie odpowiadają na oczekiwania i potrzeby mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Zajęcia są bezpłatne i skierowane do różnorodnych grup wiekowych.

https://zdrowie.kghm.com/app/uploads/2019/10/nordic-walking-054_L2_B-1.png
Nordic walking

to program skierowany do osób, które ukończyły 35 rok życia. Zakłada on cykliczne i systematyczne zajęcia z udziałem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów w różnych miastach regionu Zagłębia Miedziowego (Polkowic, Lubina, Legnicy i Głogowa).

 

Uczestnicy poznają techniki i doskonalą umiejętności marszu z kijami. Biorą udział również w prelekcjach poświęconych technikom nordic walking i zasadom zdrowego żywienia. Odbyło się już blisko dziesięć edycji zajęć i wzięło w nich udział około 1500 osób.

https://zdrowie.kghm.com/app/uploads/2019/10/ekozdrowieDSC_7609_20181105-1.png
Nauka pływania

to program, który zakłada naukę podstaw pływania dla dzieci w wieku 5-10 lat. Zajęcia odbywają się w kilku krytych pływalniach w miejscowościach Zagłębia Miedziowego: Chojnowie, Legnicy, Lubinie, Polkowicach, Głogowie czy Rudnej.

 

W każdej edycji uczestniczy ponad 350 dzieci. Młodzi uczestnicy zdobywają pływackie umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów z klubów pływackich regionu. W programie wzięło udział już blisko 3000 dzieci.

https://zdrowie.kghm.com/app/uploads/2019/10/ekozdrowieDSC_8155_20181119-1.png
Gimnastyka rekreacyjna

to seria sesji zajęć z użyciem specjalistycznych hamaków organizowany przy współpracy z Fundacją Wspierania Kultury Ruchu OCELOT.

 

Do tej pory w projekcie wzięło udział ponad 200 osób w wieku 55-80 lat, a zajęcia zostały przeprowadzone w kilku miastach regionu: Chojnowie, Legnicy, Lubinie, i Głogowie.

https://zdrowie.kghm.com/app/uploads/2019/10/sport2-1.png
Zajęcia fitness dla osób z nadwagą

Zajęcia skierowane do osób w wieku 18-55 lat i borykających się z nadwagą. Udział w zajęciach każdorazowo poprzedzają kwalifikacje lekarskie obejmujące badania medyczne i konsultacje lekarskie.

 

W zajęciach wzięło udział ponad 60 osób.

https://zdrowie.kghm.com/app/uploads/2019/10/basen-podwoda-10-2.png

https://zdrowie.kghm.com/app/uploads/2021/10/KGHM-Sport5.jpg
Zajęcia piłkarskie z udziałem trenerów Akademii Piłkarskiej KGHM

Do tej pory zorganizowano już trzy edycje tych spotkań. Te niezwykłe dla młodych piłkarzy zajęcia odbyły się
w dziesięciu miejscowościach całego regionu.

 

W treningach udział wzięło ponad 200 jedenasto- i dwunastoletnich chłopców. Młodzi piłkarze szlifowali swoje umiejętności piłkarskie i sprawdzali swoje możliwości motoryczne pod okiem doświadczonych szkoleniowców Akademii Piłkarskiej KGHM.