"Zakładem Radiologi MCZ kieruję od 15 lat" - poznaj naszych ekspertów!

Powróć do listy artykułów

Zakład Diagnostyki Obrazowej Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie od lat utrzymuje swoją renomę wśród pacjentów. Wyróżnia się doskonale przygotowanym merytorycznie i doświadczonym zespołem medycznym i technicznym oraz unikalnym specjalistycznym sprzętem diagnostycznym, w większości niemieckiej firmy Siemens, światowego lidera w tej dziedzinie.

Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie zainwestowało niedawno w aparat Magnetom Sola – pierwszy na świecie 1,5-teslowy aparat rezonansu magnetycznego, który został wyposażony w technologię BioMatrix. Pozwala ona na przebadanie każdego pacjenta w dowolnym zakresie.

Sola „pomoże” w diagnostyce schorzeń onkologicznych, kardiologicznych i ortopedycznych – a to nie wszystko. Innowacyjny sprzęt dopasowuje się do każdego pacjenta indywidualnie i daje możliwość obrazowania kilku obszarów ciała jednocześnie. To bardzo ważne, ponieważ właściwa diagnostyka jest kluczowa przy leczeniu chorób.

KGHM Polska Miedź w ramach Programu Społecznej Odpowiedzialności EKO-Zdrowie, w dalszym ciągu przy wsparciu MCZ kontynuuje bezpłatne badania tomografii komputerowej, które obejmują:

  • wczesne wykrywanie raka płuc
  • diagnostykę rozedmy
  • oraz ocenę zwapnień w tętnicach wieńcowych

Program badań zostaje wznowiony po przerwie związanej z epidemią koronowirusa, a jego kontynuacja wydłużona do 30.06.2023 r.

Badania prowadzone są przez personel medyczny „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA” S.A., w szpitalu MCZ przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 54 w Lubinie, pracownia tomografii komputerowej, I piętro, budynek D-40, pokój nr 101 – do 30 czerwca 2023 r., bądź do wyczerpania wolnych miejsc, wg ustalonych terminów rejestracji.

Pracownicy KGHM mogą rejestrować się na badania w dniach: poniedziałek – piątek, w godzinach 7.00 – 18.00 w następujący sposób:

  • telefonicznie pod numerem: 887 842 993
  • osobiście w pokoju nr 101 szpitala „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA”  S.A. przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 54 w Lubinie, budynek D-40.

Pracownik KGHM z tytułu wykonanego badania ponosi koszt podatku i składek ZUS.

Każdy pracownik KGHM Polska Miedź S.A., który zgłasza  się na badania jest zobowiązany do posiadania swojego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego.

Przypominamy również o konieczności posiadania maseczki ochronnej podczas wejścia na teren szpitala MCZ oraz informujemy, że badanie tomografii komputerowej będzie się odbywało również z użyciem przez badanego maseczki ochronnej.

Technika badania:

  • skanowanie w tomografie komputerowym trwa krótko (7 - 9 sekund),
  • nie wymaga podania środka kontrastowego,
  • nie wymaga bycia na czczo,
  • nie wymaga badania poziomu kreatyniny we krwi,
  • nie wymaga odstawienia jakichkolwiek leków na czas badania.

Przebadani pracownicy wymagający dalszego diagnozowania/leczenia, lub u których wynik jest niepewny, albo wymaga powtórzenia za rok, zostaną skierowani na konsultację do lekarzy diagnostów oraz odpowiednich/dedykowanych poradni specjalistycznych w ramach NFZ.