Przejdź do strony KGHM

Sport i Rekreacja

Program Eko-Zdrowie został uruchomiony przez KGHM już pięć lat temu w ramach realizowania misji społecznej odpowiedzialności biznesu. Jego głównym przesłaniem jest szerzenie zasad profilaktyki zdrowotnej oraz promowanie aktywnego trybu życia, zwłaszcza amatorskiego uprawiania sportu. Eko-Zdrowie opiera się na kilku filarach.

5 lat działalności Programu Eko-Zdrowie

Działania w ramach Programu Eko-Zdrowie odpowiadają na oczekiwania i potrzeby mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Zajęcia są bezpłatne i skierowane do różnorodnych grup wiekowych.

nordic walking

Materiały Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A

Nordic walking

to program skierowany do osób, które ukończyły 35 rok życia. Zakłada on cykliczne i systematyczne zajęcia z udziałem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów w różnych miastach regionu Zagłębia Miedziowego (Polkowic, Lubina, Legnicy i Głogowa).

 

Uczestnicy poznają techniki i doskonalą umiejętności marszu z kijami. Biorą udział również w prelekcjach dotyczących technikom nordic walking i zasadom zdrowego żywienia. Odbyło się już blisko dziesięć edycji zajęć i wzięło w nich udział około 1500 osób.

nauka pływania

Materiały Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A

Nauka pływania

to program, który zakłada naukę podstaw pływania dla dzieci w wieku 5-10 lat. Zajęcia odbywają się w kilku krytych pływalniach w miejscowościach Zagłębia Miedziowego: Chojnowie, Legnicy, Lubinie, Polkowicach, Głogowie czy Rudnej.

 

W każdej edycji uczestniczy ponad 350 dzieci. Młodzi uczestnicy zdobywają pływackie umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów z klubów pływackich regionu. W programie wzięło udział już blisko 3000 dzieci.

gimnastyka rekreacyjna

Materiały Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A

Gimnastyka rekreacyjna

to seria sesji zajęć z użyciem specjalistycznych hamaków organizowany przy współpracy z Fundacją Wspierania Kultury Ruchu OCELOT.

 

Do tej pory w projekcie wzięło udział ponad 200 osób w wieku 55-80 lat, a zajęcia zostały przeprowadzone w kilku miastach regionu: Chojnowie, Legnicy, Lubinie, i Głogowie.

zajęcia fitness dla osób z nadwagą

Materiały Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A

Zajęcia fitness dla osób z nadwagą

Zajęcia skierowane do osób w wieku 18-55 lat i borykających się z nadwagą. Udział w zajęciach każdorazowo poprzedzają kwalifikacje lekarskie obejmujące badania medyczne i konsultacje lekarskie.

 

W zajęciach wzięło udział ponad 60 osób.

3000

MŁODYCH PŁYWAKÓW w zagłębiu miedziowym

5-80

tyle lat mają uczestnicy naszych zajęć

200

początkujących piłkarzy szkolili nasi trenerzy
basen

Materiały Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A

basen

Materiały Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A

zajęcia piłkarskie z udziałem trenerów Akademii Piłkarskiej KGHM

Zajęcia piłkarskie z udziałem trenerów Akademii Piłkarskiej KGHM

Do tej pory zorganizowano już trzy edycje tych spotkań. Te niezwykłe dla młodych piłkarzy zajęcia odbyły się
w dziesięciu miejscowościach całego regionu.

 

W treningach udział wzięło ponad 200 jedenasto- i dwunastoletnich chłopców. Młodzi piłkarze szlifowali swoje umiejętności piłkarskie i sprawdzali swoje możliwości motoryczne pod okiem doświadczonych szkoleniowców Akademii Piłkarskiej KGHM.