Wolontariat KGHM rośnie w siłę – mimo pandemii przeprowadzili kilkadziesiąt akcji wsparcia

Powróć do listy artykułów
Wolontariat KGHM to ludzie, którzy nie boją się nowych wyzwań, są odpowiedzialni i odważni – w trudnym 2020 roku aktywność wolontariatu pracowniczego w KGHM Polska Miedź S.A. nie zmalała. Pracownicy miedziowego giganta wzięli udział w kilkudziesięciu projektach dla potrzebujących mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

- Rok 2020 pokazał, że nic nie jest oczywiste. Nauczył nas radzić sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami. Pokazał, że możemy liczyć na szlachetne serca pracowników KGHM. Wolontariusze, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, wspierali seniorów, przygotowali paczki żywnościowe oraz zebrali pieniądze dla potrzebujących. To wyjątkowe zaangażowanie. Za to wszystkim i każdemu z osobna bardzo dziękuję – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Szlachetni i pomocni

Jak co roku pracownicy Spółki na spektakularną skalę włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Podarunki dla rodzin przygotowano w ramach oddziałów KGHM, ale również indywidualnie. Tych przygotowanych przez grupy pracowników było ponad 100. Pomoc i kontakty z rodzinami są kontynuowane po finale akcji.

Wolontariusze KGHM po zakończeniu działań w ramach „Szlachetnej Paczki” włączyli się w akcję pomocy pogorzelcom z Lubina. Matka samotnie wychowująca dzieci dostała zapasy żywności i potrzebne artykuły, jak odzież czy środki higieniczne.

Seniorzy pod opieką

Pracownicy KGHM szczególnie intensywnie zajmowali się osobami starszymi z Dolnego Śląska. Wolontariusze przygotowali blisko 3 tys. paczek żywnościowych. I nie były to jedyne działania, bo seniorzy częściej niż materialnej pomocy potrzebowali po prostu kontaktu. Wolontariuszka Karolina, zgodnie z założeniami, miała wychodzić na spacery z psem pani Wandy z Legnicy. – Finalnie, choć ani razu nie wyszłam z pupilem seniorki, nasze liczne rozmowy telefoniczne były niezwykle inspirujące - mówiła Karolina, pracownica KGHM.

Akcja reakcja - Wolontariat KGHM

Wolontariusze KGHM angażowali się również w pomoc potrzebującym kolegom z KGHM. Wsparcie otrzymał m.in. Daniel, pracownik O/ZG Polkowice- Sieroszowice. Dzięki zbiórce zorganizowanej przez kolegów i koleżanki, mógł uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym w jednym z najlepszych ośrodków w Polsce. Aktualnie wolontariusze samodzielnie przeprowadzają remont i dostosowują dom do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Warto dodać, że pracownicy KGHM, zrzeszeni w klubach krwiodawców oddali w tym roku ponad tysiąc litrów krwi. Do tego imponującego wyniku trzeba doliczyć jeszcze indywidualnych dawców oraz dawców osocza, zwłaszcza od ozdrowieńców. Wolontariusze bez wahania odpowiedzieli na apele stacji krwiodawstwa w regionie.

Wolontariusze docenieni

Aktywność pracowników KGHM została doceniona przez Starostwo Powiatowe w Lubinie. Miedziowa spółka została laureatem tegorocznej nagrody w kategorii FIRMOWY WOLONTARIAT. Urzędnicy wyróżnili firmę za promowanie różnorodnych form zaangażowania społecznego i kształtowanie postaw prospołecznych.

Wybrane akcje Wolontariuszy KGHM na rzecz pomocy seniorom:

  • 24.12.2020 w Głogowie przeprowadzono wspólną akcję czterech podmiotów:
  • 30 samotnych osób starszych z terenu Głogowa otrzymało dania wigilijne. Wszystko w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów.
  Dziękujemy za wspólną akcję Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Głogowskie Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi" oraz restauracji Kamelka z Głogowa. https://miedziowe.pl/content/view/99040/189/  
Po więcej informacji zapraszamy do zakładki: Aktualności.