Tydzień Walki z Depresją - trwa rejestracja na konsultacje

Powróć do listy artykułów

Trwa rejestracja na bezpłatne konsultacje ze specjalistami w ramach Tygodnia Walki z Depresją. Trzecia edycja rozpoczyna się już w poniedziałek, 21 lutego. Oferowane są m.in. indywidualne spotkania z psychologiem, specjalistą terapii uzależnień, psychoterapeutą, a nawet dietetykiem. Konsultacje prowadzone są stacjonarne oraz online. Zapowiedziano także premiery wykładów, które można obejrzeć na Youtube.

Bogata oferta projektu, szczegółowe informacje oraz dostępne terminy można sprawdzić TUTAJ .

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją przypada 23 lutego.

W ramach III Tygodnia Walki z Depresją mieszkańcom Zagłębia Miedziowego oferowanych jest w sumie   100 bezpłatnych konsultacji oraz dostęp do wykładów prowadzonych stacjonarnie i online. 

W tym roku projekt dedykowano kwestiom wpływu środowiska pracy na wystąpienie depresji, zatem nie zabraknie rozmów o mobbingu czy wypaleniu zawodowym, ale będzie też mowa o depresji poporodowej czy przezwyciężaniu trudności życiowych w sytuacji zmagania się ze śmiertelną chorobą dziecka. Dla zainteresowanych dostępne będą bezpłatne wywiady oraz wykłady stacjonarne i online o różnorodnej tematyce.

Oto tematy niektórych wykładów:

  • Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży – jak je rozpoznać?  Jak działać?
  • dePresja – jak uniknąć presji i nie zwariować. Perfekcjonizm a poczucie wartości
  • Perfekcyjna gospodyni i macho - o różnych postaciach zaburzeń lękowo - depresyjnych u osób dorosłych i starszych

Trzecia edycja tego wydarzenia w Zagłębiu Miedziowym organizowana jest po raz drugi przy wsparciu KGHM i została objęta patronatem honorowym Wojewody oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz patronatami samorządów w regionie.

Od jesieni 2021 roku trwa Kompleksowy Program Przeciwdziałania Depresji, czyli pakiet działań edukacyjnych, profilaktycznych i pomocowych dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego, przygotowany przez KGHM we współpracy z lokalnymi samorządami. Program realizowany będzie do września 2022 r. i jest efektem ogromnego zainteresowania ubiegłoroczną edycją Tygodnia Walki z Depresją.

 

Po raz drugi mieszkańcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wypowiedzieć się m.in. na takie problemy jak wypalenie zawodowe, czy depresja poporodowa. 

ANKIETA - LINK

Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj:  

www.kghm.com/depresja

www.cfrlubin.pl