Szpital tymczasowy w Wałbrzychu - gotowe ponad 50 łóżek

Powróć do listy artykułów

Gotowe ponad 50 dodatkowych łóżek dla chorych na COVID-19 w Wałbrzychu - KGHM organizuje, zgodnie z poleceniem rządu, miejsca w szpitalach tymczasowych na Dolnym Śląsku

W poniedziałek uruchomiony zostanie tymczasowy oddział dla pacjentów chorych na koronawirusa, zarządzany przez szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Dzięki sprawnej współpracy KGHM z Ministerstwem Aktywów Państwowych, Wojewodą Dolnośląskim, Miastem Wałbrzych i Agencją Rezerw Materiałowych gotowych jest już kilkadziesiąt dodatkowych łóżek dla potrzebujących mieszkańców Dolnego Śląska.

KGHM działa zgodnie z poleceniem Premiera

Zgodnie z dyspozycją rządu, pod egidą Ministerstwa Aktywów Państwowych KGHM Polska Miedź S.A. zajmuje się organizacją infrastruktury w szpitalach tymczasowych, które będą przyjmować pacjentów covidowych. W porozumieniu z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim wybrane zostały trzy placówki, w których utworzone będą dodatkowe 232 miejsca. Są to placówki w Lubinie, Legnicy i Wałbrzychu.

Tymczasowy oddział covidowy w Wałbrzychu powstał w kompleksie budynków przy ul. Batorego. Na potrzeby szpitala tymczasowego zaadaptowano ostatnie piętro budynku po byłym oddziale pediatrycznym. Przez ostatnie tygodnie trwały prace adaptacyjne i dowożony był sprzęt medyczny. Urządzenia ratujące życie, w tym respiratory dostarczyła Agencja Rezerw Materiałowych.

- Pandemia jest na wszystkich trudnym egzaminem. KGHM jako społecznie odpowiedzialna spółka pomaga na wielu płaszczyznach. Odpowiadamy na zapotrzebowanie i polecenia rządu, działając w myśl naszego firmowego hasła dbamy-pomagamy-chronimy. Przygotowanie łóżek w szpitalach tymczasowych na Dolnym Śląsku to znacząca operacja logistyczna. Będziemy sukcesywnie oddawać kolejne miejsca dla chorych na koronawirusa – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Wiceprezes KGHM ds. Rozwoju Adam Bugajczuk dodaje, że miejsca w szpitalu w Wałbrzychu udało się przygotować w naprawdę szybkim tempie. – Wymagało to od wszystkich instytucji ogromnego wysiłku. Jak się okazuje, wspólnymi siłami możemy skutecznie zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Dolnego Śląska – mówi Wiceprezes.

KGHM pomaga w walce z pandemią

Dziś w Wałbrzychu oddział covidowy przy ul. Batorego przeszedł ostatnie odbiory techniczne. Odbyło się również spotkanie przedstawicieli instytucji zaangażowanych w przygotowanie dodatkowych miejsc. Oprócz Wiceprezesa KGHM Adama Bugajczuka udział w nim wzięli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Już na początku listopada 2020 roku KGHM, w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie, uruchomił dodatkowy oddział przeznaczony wyłącznie dla pacjentów z COVID-19 oraz z podejrzeniem zarażenia. Szpital może przyjąć ponad 50 pacjentów z Dolnego Śląska.