Szczepionka na SARS-CoV-2 - co o niej wiemy?

Powróć do listy artykułów

Pandemia zdominowała naszą rzeczywistość, każdy dzień podporządkujemy szeregowi zaleceń, tak by zmniejszyć szanse na zakażenie. Tkwiąc w tej sytuacji, trwającej nieprzerwanie od początku marca, wielokrotnie zastanawialiśmy się, jak możemy zapobiec temu szaleństwu? Ratunkiem wydaje się być wynalezienie szczepionki, jednak kiedy to nastąpi?

Temat szczepionki na SARS-CoV-2 pojawia się w mediach nieprzerwanie niemal od samego początku pandemii. Najczęściej pojawiającym się pytaniem jest to dotyczące terminu, czyli kiedy będziemy mogli spodziewać się upragnionego remedium? Jak wygląda proces opracowania szczepionki? Czy rzeczywiście z momentem pojawienia się szczepionki na SARS-CoV-2, powrócimy do rzeczywistości, którą znamy sprzed pandemii?

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, dotyczącej aktualnego stanu prac nad szczepionką na SARS-CoV-2, przeprowadzonej przez Piotra Chęcińskiego, Sekretarza Rady Medycznej, Dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM, z dr.n. med. Grzegorzem Juszczykiem, Dyrektorem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Rozmowa powstała w ramach formatu "W Pałacu - rozmowy".