Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - KGHM pomaga starszym

Powróć do listy artykułów

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów jest jednym z przedsięwzięć pomocowych, w które zaangażowała się Spółka KGHM Polska Miedź S.A. Pracownicy firmy, we współpracy z domami opieki społecznej i Caritasem, na bieżąco odpowiadają na potrzeby osób starszych z całego regionu. KGHM przeznaczył niemal 400 tysięcy złotych na wsparcie działań wolontariuszy.

KGHM wraz z regionalnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Caritasem i lokalnymi organizacjami, zaplanował działania zwiększające bezpieczeństwo i komfort seniorów na Dolnym Śląsku. W związku z tym tygodniu wolontariusze KGHM pojawią się m.in. w Głogowie, Chojnowie i Chocianowie. Pracownicy firmy i lokalne organizacje wsparte przez KGHM przygotują i przekażą paczki z żywnością oraz będą dystrybuować ciepłe posiłki, co z pewnością jest ważnym gestem w tych trudnych czasach. Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów swoją pomocą chce dotrzeć przede wszystkim do jak największej liczby osób w potrzebie.

KGHM angażuje się w działania pomocowe

Łączne zaangażowanie KGHM w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom w do tej pory ponad 380 tys. zł. Pomoc trafi do ponad 28 tys. osób starszych w regionie.

-Przygotowaliśmy kompleksowy pakiet wsparcia dla osób starszych z Dolnego Śląska. Przeprowadziliśmy, w koordynacji z przedstawicielami rządu, samorządami i pracownikami opieki społecznej, szczegółowe analizy potrzeb, tak, by pomoc była naprawdę skuteczna. Korpus Wsparcia Seniorów to jedna z najważniejszych rządowych inicjatyw, działających w skali całego kraju. Pomaga wytrwać w izolacji najbardziej narażonym członkom naszych społeczności. Pokazuje w pełni odpowiedzialność za seniorów i jest sprawdzianem naszej międzypokoleniowej solidarności. Wspieramy ją z pełnym zaangażowaniem. Bardzo dziękuję wolontariuszom za udział w działaniach – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. wspiera działania Korpusu

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. przekazuje ośrodkom pomocy w regionie środki m.in. na zakup produktów spożywczych. Te działania wspierają wolontariusze firmy, którzy czynnie biorą udział w przygotowaniach i dystrybucji poszczególnych darów. W związku z tym w listopadzie Fundacja KGHM wsparła pomocą cztery ośrodki Caritas: Archidiecezji Wrocławskiej, Diecezji Legnickiej, Diecezji Świdnickiej i Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. I tak m.in. do seniorów z Wrocławia i okolic w zeszłym tygodniu trafiło blisko 400 paczek żywnościowych.

 

W pakietach znajdują się najbardziej potrzebne produkty, głównie artykuły spożywcze o długim terminie ważności. To kluczowe, bo w czasie pandemii zakupy są utrudnione i wiążą się z narażeniem zdrowia.

 

W najbliższym czasie KGHM dostarczy do potrzebujących starszych osób blisko 27 tys. pakietów, zawierających środek dezynfekujący Nitrosept, maseczki oraz broszurę informacyjną dotyczącą prawidłowych zachowań w czasie pandemii. Pakiety z przyłbicami medycznymi i środkami dezynfekcji otrzymają opiekunowie seniorów. Bez wątpienia są to działania. które w dzisiejszych czasach pomogą wielu osobom nie tylko materialnie, ale również psychicznie.