Rzeczpospolita: Miedziowe Centrum Zdrowia najlepszym szpitalem na Dolnym Śląsku

Powróć do listy artykułów

Miedziowe Centrum Zdrowia zostało uznana za najlepszą placówkę medyczną w województwie dolnośląskim w szesnastej edycji ogólnopolskiego Rankingu Szpitali od lat przygotowywanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z redakcją dziennika „Rzeczpospolita”. Szpital z Lubina znalazł się na trzecim miejscu w Polsce wśród placówek medycznych poziomu II i na dziewiątym miejscu w „Złotej Setce” rankingu ogólnopolskiego.

- To na pewno duży sukces, sukces całego naszego zespołu – powiedział Piotr Milczanowski, Prezes Zarządu MCZ S.A., który odebrał nagrodę podczas uroczystości ogłoszenia wyników w Warszawie – Na pewno mamy ogromną satysfakcję, pracowało na to bardzo wiele osób. Chcemy utrzymać wysoki poziom naszej placówki, naszą markę. To bardzo ważne dla mieszkańców, dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A.

 

Celem rankingu jest pomoc w ocenie poziomu usług medycznych w konkretnych placówkach służby zdrowia. Sprawne funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia jest jednym z najistotniejszych filarów rozwoju Polski. Jakość i bezpieczeństwo leczenia od lat pozostaje też jednym z głównych tematów debaty publicznej. W ramach projektu dziennikarze „Rzeczpospolitej” postanowili poruszyć tematy ważne z perspektywy państwa i obywateli. Skupili się na roli pacjenta w systemie opieki zdrowotnej i inwestycjach w zdrowie. Chcieli także informować o tym, co ważnego dzieje się w branży oraz poza nią, co może mieć dla niej znaczenie. Dla zapewnienia jakości danych autorem i partnerem Rankingu Szpitali jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

 

- To wielki sukces, z jednej strony spółki KGHM, którą reprezentuję – powiedział Piotr Chęciński, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM Polska Miedź S.A. – z drugiej Miedziowego Centrum Zdrowia, które od lat wspieramy i w istotnym stopniu dokładamy się do budżetu szpitala.

Ogłoszenie wyników Rankingu Szpitali 2019, połączone zostało z panelem dyskusyjnym  „Cyfryzacja Szpitali - jak rozwiązania e-medycyny i cyfryzacja systemu ochrony zdrowia przyczynia się do poprawy jakości i pomaga oszczędzać pieniądze”.

 

Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. znajduje się na terenie Dolnego Śląska i ma swoją siedzibę w Lubinie. Tu znajduje się Szpital z całą bazą diagnostyczną: Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej i Zakładem Diagnostyki Obrazowej. W Lubinie funkcjonuje także Przychodnia Ogólna, Przychodnia Lecznictwa Specjalistycznego oraz Miedziowe Centrum Rehabilitacji.