Profilaktyka na medal! Nagroda dla Miedziowego Centrum Zdrowia

Powróć do listy artykułów

Już po raz czwarty zostały przyznane nagrody w dorocznym konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje. Laureatem trzeciego miejsca w kategorii „Profilaktyka i popularyzacja zdrowego trybu życia” zostało MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA S.A. w Lubinie. Wyróżnienie to jest docenieniem zaangażowania KGHM Polska Miedź S.A. w dbałość o zdrowie swoich pracowników.

Kapituła konkursu uhonorowała MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA S.A. w Lubinie za „Program wczesnego wykrywania raka płuc, diagnostyka rozedmy i ocena zwapnień w tętnicach wieńcowych". Ta wyjątkowa inicjatywa specjalistów z lubińskiego szpitala zapewnia pracownikom KGHM Polska Miedź S.A. możliwość kontroli swojego stanu zdrowia od 2019 r.

Mamy już duże doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ od 2019 wykonujemy badania przesiewowe niskodawkowego TK razem z calcium score, których jeszcze nikt nie robił. Bez wsparcia KGHM Polska Miedź ten program by się nie udał. Nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie zwłaszcza, że co roku ilość zgłaszanych wniosków w konkursie z poszczególnych placówek rośnie. Tym razem we wszystkich siedmiu kategoriach było kilkaset wniosków, dlatego tym bardziej jesteśmy z niej dumni. Radość jest jeszcze większa, że ktoś zauważa, że na co dzień nie tylko leczymy, ale też dbamy o profilaktykę. To już nasz kolejny program profilaktyczny, który realizujemy, więc satysfakcja jest coraz większa, że ktoś widzi, iż dobrze pracujemy – zapewnia Piotr Milczanowski, Prezes Zarządu MCZ S.A. w Lubinie, który osobiście odebrał nagrodę podczas Gali Inspiracji.

W ramach programu profilaktyki zdrowotnej przebadano już ponad 3,6 tys. pracowników KGHM Polska Miedź S.A. Przebadani pracownicy wymagający dalszego diagnozowania, natomiast, u których wynik jest niepewny, albo wymaga powtórzenia za rok, są kierowani na konsultację do lekarzy diagnostów oraz odpowiednich poradni specjalistycznych w ramach NFZ.

Badania prowadzone są przez personel medyczny „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA” S.A., w szpitalu MCZ przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 54 w Lubinie, pracownia tomografii komputerowej, I piętro, budynek D-40, pokój nr 101 – do 31 grudnia 2021 r., bądź do wyczerpania wolnych miejsc docelowych z 5000 zakładanych badań.

Pracownicy KGHM mogą rejestrować się na badania w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 – 18.00 w następujący sposób: telefonicznie pod numerem: 887 842 993 lub osobiście w Szpitalu „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA”  S.A. przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 54 w Lubinie, budynek D-40.