Ponad 1 mln zł od KGHM na wsparcie dzieci i seniorów z Zagłębia Miedziowego

Powróć do listy artykułów

Zielone szkoły, kolonie czy turnusy rehabilitacyjne ze wsparciem Fundacji KGHM Polska Miedź – do gmin Zagłębia Miedziowego na organizację projektów dla uczniów szkół oraz dla seniorów trafi ponad 1 mln zł.

– W ramach działalności Fundacji pomagamy w realizacji ważnych społecznie inicjatyw lokalnych czy projektów ważnych dla mieszkańców. Dbamy o zdrowie, wspieramy szpitale czy przychodnie, remontujemy zabytki czy wydarzenia kulturalne, ale też dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne. Wspólnie działamy na rzecz Zagłębia Miedziowego – powiedziała Helena Krupska, prezes Fundacji KGHM Polska Miedź.  

Na wyjazdy na zielone szkoły szansę mają uczniowie z gmin Kotla, Żukowice i Grębocice. Seniorzy z Grębocic otrzymali z kolei dofinansowanie do turnusów leczniczo- rehabilitacyjnych dla osób po przebytej chorobie COVID 10 lub z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

Z kolei Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” dzięki wsparciu KGHM zorganizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z miejscowości zlokalizowanych w pobliżu Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most. Starsi mieszkańcy tych okolic mają możliwość wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

– KGHM doskonale wie, jak połączyć działalność biznesową ze wsparciem lokalnych społeczności. Od lat udowadniamy, że jesteśmy bardzo dobrym sąsiadem. Projekty dofinansowywane przez Fundację KGHM zawsze są blisko mieszkańców regionu – dodała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Fundacja KGHM Polska Miedź w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia. Od lat wspiera inicjatywy w czterech obszarach – kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Powstała w 2003 roku, w naturalny sposób kontynuując tradycję wieloletniej działalności prospołecznej Fundatora KGHM Polska Miedź S.A., światowego producenta m.in. miedzi i srebra z ponad 60-letnim doświadczeniem.

Fundacja KGHM powstała z myślą o tym, aby realizować wszelkie inicjatywy mające na celu wsparcie i rozwój społeczności lokalnych. Celem Fundacji KGHM Polska Miedź jest troska o lokalną tożsamość, tradycje i wsparcie finansowe tych obszarów, które są ważne dla mieszkańców.