Podsumowanie i plany na kolejne miesiące – za nami posiedzenie Rady Medycznej KGHM

Powróć do listy artykułów

Aktualna sytuacja pandemiczna, możliwy wzrost zachorowań na grypę i działania prewencyjne – przedstawiciele KGHM oraz eksperci ze świata nauki i medycyny podsumowali dotychczasowe projekty prozdrowotne w miedziowej spółce. W siedzibie KGHM w Warszawie obradowała Rada Medyczna.

 Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i proszę o kolejne cenne rekomendacje. Zalecenia Rady Medycznej dotyczące działań KGHM są dla nas strategicznie ważne. Wiemy, jak reagować na wyzwania i maksymalnie zapobiegać ryzykom – powiedział Tomasz Zdzikot, p.o. prezesa zarządu KGHM Polska Miedź S.A.  

Podczas posiedzenia Krajowy Konsultant w dziedzinie Chorób Zakaźnych, prof. Andrzej Horban poinformował, że w dalszym ciągu odnotowujemy w Polsce przypadki zakażeń koronawirusem, a do tego jesteśmy w trakcie sezonu grypowego. Priorytetem są aktualnie szczepienia zarówno przeciwko COVID-19 jak i przeciw grypie.

Eksperci podkreślili również rolę KGHM jako odpowiedzialnego pracodawcy w Polsce. Od wielu lat w spółce prowadzone są programy i projekty, których celem jest utrzymanie KGHM na pozycji lidera w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników.

Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. została powołana w 2019 roku. W jej skład wchodzą uznani lekarze i naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Szczecina, Łodzi czy Wrocławia. Rada wspiera i inicjuje wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.