Planowanie i działanie – Rada Medyczna KGHM przed kolejną falą zachorowań na koronawirusa

Powróć do listy artykułów

Stabilna sytuacja i dalsze zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego pracowników – Rada Medyczna KGHM wysoko ocenia działania firmy związane ze zminimalizowaniem ryzyka zachorowań na koronawirusa. Miedziowy gigant nie zwalnia tempa i szykuje się do możliwej czwartej fali pandemii.

Członkowie Rady Medycznej KGHM zebrali się dziś w siedzibie spółki w Lubinie i w biurze w Warszawie.

– Naszym celem jest dobre przygotowanie firmy do wyzwań, jakie mogą stanąć przed nami tej jesieni. We współpracy z Radą Medyczną KGHM opracowujemy plan działań i scenariusze na ewentualność wystąpienia czwartej fali pandemii koronawirusa – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Z raportu przedstawionego podczas posiedzenia Rady Medycznej wynika, że w KGHM nie odnotowano wzrostu zachorowań na koronawirusa. W firmie od wielu tygodni prowadzona jest m.in. akcja zachęcająca do szczepień przeciw COVID-19. Uruchomione zostały mobilne punkty medyczne, w których załoga, ale też członkowie rodzin i znajomi mogli się zaszczepić. W ciągu miesiąca w mobilnych punktach, które pojawiały się przy kopalniach i hutach KGHM, udało się zaszczepić blisko 1000 osób. Była to dobrowolna decyzja pracowników i zainteresowanych mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Akcja będzie kontynuowana również w październiku.

Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. została powołana w 2019 roku. W jej skład wchodzą autorytety ze świata nauki i medycyny oraz przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM. Do grona ekspertów dołączył dziś Radosław Sierpiński, Prezes Agencji Badań Medycznych.

Rada wspiera i inicjuje wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.