Pandemia koronawirusa. Czy w 2021 roku wrócimy do normalności?

Powróć do listy artykułów
Pandemia koronawirusa. Czy w 2021 roku wrócimy do normalności? Wszyscy chcielibyśmy poznać odpowiedź na te pytanie. Funkcjonowanie w rzeczywistości pandemicznej jest wyzwaniem, z który mierzymy się na co dzień. Czy wraz z minionym 2020 rokiem odeszły w niepamięć również nasze największe zmartwienia, a 2021 może okazać się początkiem nowej, postcovidowej  rzeczywistości?
Targ rybny w Wuhan - czyli jak to wszystko się zaczęło

Epidemia koronawirusa nie jest jedyną, z którą mierzyliśmy się, jako ludzkość. Jest to jednak pierwsza epidemia, która w tak dużym stopniu dotknęła świat, ekonomię oraz codzienne rutynę każdego człowieka.

-Tak zwana świńska grypa była już dla nas, lekarzy, ostrzeżeniem przed wirusami międzygatunkowymi. Jak najbardziej możliwym jest, że wirus, który całkowicie sparaliżował naszą rzeczywistość, swój początek mógł mieć na targu rybnym w Wuhan - powiedział w wywiadzie dla KGHM prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19.

Jak Chiny zwalczyły pandemię?

Pandemia koronawirusa zdaje się wciąż wprowadzać chaos w państwach europejskich. Mamy do czynienia z pandemią na nieznaną nam dotychczas skalę. Natomiast w kraju, w którym wszystko się zaczęło, według medialnych doniesień, sytuacja została opanowana - jak do tego doszło?

 

-Władze w Chinach zastosowały zupełnie inne metody walki. Inwigilacja obywateli oraz wysoka dyscyplina społeczna wpłynęły na szybkie opanowanie sytuacji - stwierdził prof. Horban.

Co zrobiliśmy dobrze, a co zrobiliśmy źle?

Pandemia koronawirusa - pod jej znakiem zapamiętamy 2020 r. Wprowadzenie pierwszego lockdownu, obostrzenia dot. funkcjonowania w przestrzeni publicznej - co zrobiliśmy dobrze, a co zrobiliśmy źle? Na te i wiele innych pytań związanych z minionym, 2020 rokiem, odpowiedział prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19.  Wywiad przeprowadził Piotr Chęciński, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM Polska Miedź S.A.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!