My Razem – KGHM włącza się w pomoc dla Ukrainy

Powróć do listy artykułów

Grupa Kapitałowa KGHM wspiera działania polskiego rządu i organizuje pomoc zarówno dla uchodźców, jak i mieszkańców Ukrainy, którzy walczą z rosyjskim okupantem. W Zagłębiu Miedziowym spółka wspólnie z organizacjami pozarządowymi tworzy Centrum Pomocy dla Ukraińców.

– Jako KGHM włączyliśmy się w pomoc dla Ukrainy i robimy to co jest w tej chwili najbardziej potrzebne. Wspieramy uchodźców, ale też organizacje w Ukrainie, które dbają o poszkodowanych – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

W Lubinie przy Stowarzyszeniu Centrum Formacji Rodziny prowadzone będzie Centrum Wsparcia Ukraińców. Po pomoc można się zgłaszać pod numerami telefonów:

  • w języku polskim +48 511 833 628
  • w języku ukraińskim +48 791 069 613

 

oraz na adresy e-mail:

Oferowane będą tam zarówno porady prawne, pomoc tłumaczy, jak i zbierane informacje o najpilniejszych potrzebach obywateli Ukrainy, którzy trafią na Dolny Śląsk. Zapewniamy pomoc medyczną czy psychologiczną. Centrum będzie też koordynować akcje wolontariackie i zbiórki na rzecz Ukraińców.

Do tego należące do KGHM Miedziowe Centrum Zdrowia oferuje bezpłatne wizyty w specjalistycznych poradniach dla uchodźców z Ukrainy.

Wszystkie współpracujące z miedziową spółką NGO zgłaszają chęć udziału w akcji. Legnickie Centrum Rodziny już działa z bezpłatną pomocą psychologiczną dla obywateli ukraińskich. Parafia Św. Jana Bosko w Lubinie organizuje jadłodajnię i tymczasowe miejsca noclegowe dla potrzebujących.

KGHM współpracuje również z organizacjami pozarządowymi, które działają w Ukrainie. Tam przekazywane będą darowizny, ale też prowadzone działania zapobiegające dezinformacji. Wszystkie działania prowadzone są w porozumieniu z polskim rządem i będą sukcesywnie, w miarę potrzeb rozwijane.

W szeroką akcję pomocy włączają się też spółki KGHM. Staropolanka wysyła na granicę polsko – ukraińską transport wody butelkowanej. KGHM Zagłębie Lubin organizuje zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby.

GK KGHM zgłasza też odpowiednim służbom gotowość obiektów uzdrowiskowych do przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Wykorzystane mogą również zostać zasoby Zagłębia jak bursa, stołówka czy infrastruktura sportowa.