Miedziowe Centrum Zdrowia z nowoczesnym oddziałem gastroenterologicznym

Powróć do listy artykułów

Dodatkowe łóżka dla chorych, pracownie endoskopowe i sala wybudzeń – w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie otwarto zmodernizowany oddział gastroenterologiczny. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu od KGHM, Fundacji miedziowej spółki i Urzędu Marszałkowskiego.

Mieszkańcy Zagłębia Miedziowego mogą już korzystać z wyremontowanego i powiększonego do 22 łóżek oddziału oraz nowoczesnych pracowni diagnostycznych w MCZ, spółce z Grupy Kapitałowej KGHM. Rocznie przyjmowanych jest tam ok. 2 tys. osób. Do tego szpital wykonuje prawie 10 tys. badań endoskopowych.

W Miedziowym Centrum Zdrowia od kilku lat trwa intensywna modernizacja szpitala. Prace prowadzone były na izbie przyjęć, blokach operacyjnych czy na oddziałach: rehabilitacji kardiologicznej, intensywnej terapii i anestezjologii, laryngologii oraz okulistyki. W szpitalu wymieniony został tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny oraz angiokardiograf w zakładzie hemodynamiki.

Szpital nie zwolnił inwestycyjnego tempa w pandemii. W placówce działał oddział dla chorych na koronawirusa, mimo to przyjmowani byli pacjenci onkologiczni, wykonywane były też badania specjalistyczne w poradniach. Lekarze i pielęgniarki z MCZ zaszczepili przeciwko COVID-19 ponad 140 tys. mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Personel medyczny wspierał KGHM w akcji szczepień pracowników przy poszczególnych oddziałach miedziowej spółki.

W ubiegłym roku MCZ otrzymał brązowy medal w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczny Szpital inspiracje przyszłości 2020”. Wyróżnienie zostało przyznane za przeprowadzenie badań diagnostycznych w zakresie chorób płuc i serca.