Mali Miedziowi Giganci

Powróć do listy artykułów

15 maja w Centrali KGHM odbyła się debata o miedzi z dziećmi pracowników. W debacie wzięło udział jedenaścioro dzieci. Debatę poprowadził Łukasz Wilczyński z Dziennika Gazety Prawnej.

Podczas debaty Wojciech Kaczmarek, geolog z Centrali KGHM przedstawił dzieciom prezentację pn. „Co wydarzyło się 259 milionów lat temu koło Lubina? – Lubin sprzed 260 mln lat. Tak wyglądało to miejsce, gdzie dzisiaj jesteśmy – mówił Wojciech Kaczmarek, pokazując dzieciom pole pełne piasku – W permie było bardzo gorąco, tego piasku było mnóstwo, a wiele lat później w jego miejsce powstały minerały miedzi – dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści.
– Rozmawialiśmy z dziećmi o miedzi. Skąd się bierze? Do czego służy? Jaka jest jej przyszłość? To bardzo poważna rozmowa – mówił redaktor Wilczyński –- Dzieci są ciekawe świata i chętnie nie tylko zadawały pytania, ale też na nie odpowiadały.

Po części pytań i odpowiedzi odbyła się lekcja plastyki, podczas której dzieci malowały swoją wizję miedzi i KGHM. Wśród pomysłów pojawiła się wizja miedzi w kosmosie.

Na debacie pojawił się prezes zarządu KGHM Marcin Chludziński. Głośnym okrzykiem „…dzień dooobryyyyy Panie Prezesie!!!” dzieci przywitały szefa miedziowej spółki.

Prezes Chludziński przeprowadził wśród dzieci mini konkurs o miedzi, a każdy z uczestników w podziękowaniu za aktywny udział otrzymał upominek.