KGHM ZANAM produkuje maseczki ochronne
Powróć do listy artykułówKGHM ZANAM rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Szyciem zajmą się przeszkoleni w tym celu pracownicy KGHM ZANAM wraz z pracownikami Mercus Logistyka. Praca trwa na razie na kilkunastu stanowiskach. Spółki KGHM chcą w ten sposób pomóc w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na środki ochrony bezpośredniej, w tym maseczki ochronne.
Miejsce do uruchomienia tymczasowej produkcji udostępnił Mercus Logistyka. KGHM ZANAM w trybie ekspresowym wyremontował pomieszczenia, przygotował miejsca pracy oraz zakupił niezbędny do rozpoczęcia produkcji sprzęt, tak by maseczki ochronne trafiły do potrzebujących jak najszybciej. Jeśli potrzeby to uzasadnią to praca odbywać się będzie nawet w systemie wielozmianowym. Rozważane jest także włączenie do akcji wolontariuszy KGHM. Ich zadaniem będzie odbieranie uszytych przez KGHM ZANAM maseczek ochronnych i finalizowanie ich produkcji.
To nie jedyne działania spółek Grupy Kapitałowej KGHM w stanie ogłoszonego w Polsce stanu epidemicznego. Wiele z nich podjęło działania wspierające własne oraz zewnętrzne służby w walce z zagrożeniem koronawirusem.
Dwie z miedziowych firm - INTERFERIE oraz Polska Grup Uzdrowisk, zgłosiły wybrane, należące do spółek obiekty, jako gotowe na przyjęcie pacjentów do celów kwarantanny. Aby wspomóc odpowiednie służby spółka Mercus przekazała 10 tys. maseczek p2 do władz województwa dolnośląskiego i Ministerstwa Zdrowia. Firma prowadzi również wzmożone działania, aby zapewnić płynność dostaw wszelkich środków dla oddziałów i spółek związanych z Polską Miedzią.
Aby zapewnić bezpieczny transport pracownikom KGHM, Mercus Logistyka, wprowadził rygorystyczną procedurę dezynfekcji przestrzeni pasażerskiej autobusów. Specjalistyczna firma z Lubina cyklicznie odkaża pojazdy Mercusa oraz firm zewnętrznych realizujących przewozy pracownicze dla KGHM.
Ponadto infrastruktura należącej do Grupy KGHM spółki NITROERG, zostanie wykorzystana do produkcji środków dezynfekujących. Przewiduje się, że linię NITROERG w najbliższych dwóch tygodniach opuści w ciągu doby aż do 20 ton środków bioczynnych. Produkty zasilą polskie szpitale, urzędy i firmy.