Jesienna akcja szczepień KGHM

Powróć do listy artykułów

W trasę ponownie ruszają mobilne punkty szczepionkowe KGHM. Raz w tygodniu, przy kolejnym z oddziałów spółki, będą dyżurować zespoły, gotowe na przyjęcie chętnych na szczepienia przeciw COVID-19.

W związku z dużym zainteresowaniem letnią akcją szczepień oraz ostatnim znaczącym wzrostem zachorowań na COVID-19, KGHM po raz kolejny rusza z trasą mobilnych punktów szczepionkowych. W punktach, dla osób chętnych będą dostępne dwa rodzaje szczepionek – firmy Johnson& Johnson oraz Pfizer. Każdy zainteresowany będzie mógł przyjąć zarówno pierwszą, jak i drugą dawkę szczepionki. Zgodnie z ostatnimi wytycznymi, ci którzy ukończyli 50. rok życia i przyjęli pełen schemat szczepienia przeciw COVID-19 sześć miesięcy temu, będą mogli także przyjąć trzecią dawkę szczepionki.

Trasa mobilnego punktu szczepionkowego, oraz daty i godziny są następujące:   

- 26.10 – Zakład Górniczy Lubin (10:00 – 14:30)

- 04.11 – Huta Miedzi Głogów (13:00 – 15:00)

- 09.11 – Huta Miedzi Legnica (13:00 – 15:00)

Niezależnie od mobilnych punktów szczepionkowych, każdego dnia można zaszczepić się w stacjonarnych punktach, m.in. organizowanych przez Miedziowe Centrum Zdrowia w Hali Sportowej RCS w Lubinie. W tym miejscu w październiku szczepienia odbywają się w godz. od 12.00-17.00.

Do programu szczepień KGHM może przystąpić każdy pracownik KGHM oraz każdy mieszkaniec Zagłębia Miedziowego. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty oraz informację, gdzie przyjęto pierwszą dawkę szczepienia (w przypadku osób, które zgłaszają się po drugą dawkę).

Warto wspomnieć, że szczepienia są dobrowolne, a jedynym warunkiem przystąpienia do programu jest ukończenie 12. roku życia.