KGHM szczepi się podczas kolejnej akcji

Powróć do listy artykułów

10 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mężczyzny. To idealna okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i zaszczepić się przeciw COVID-19. W najbliższy czwartek, wraz z zespołem medycznym MCZ zapraszamy - nie tylko panów, ale wszystkich zainteresowanych do mobilnego punktu szczepionkowego w ZG Rudna.

Mobilna akcja szczepień odbędzie się w punkcie szczepionkowym w ZG Rudna - Cechowni Rudna Główna w godz. 10:00 - 14:00. Dla zainteresowanych dostępne będą szczepionki firmy Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson oraz nowa szczepionka białkowa Nuvaxovid. Szczepionka firmy Novavax  to pierwsza szczepionka dopuszczona do użytku w UE oparta na technologii białkowej. W odróżnieniu od szczepionek mRNA i wektorowych tutaj składnikiem jest gotowe białko kolca S koronawirusa. Szczepionka zawiera 5 µg rekombinowanego białka S wirusa SARS-CoV-2 oraz 50 µg adiuwantu o nazwie Matrix-M (adiuwant bazujący na naturalnej saponinie z kory mydłodrzewa właściwego, zawiera też cholesterol i fosfolipid). Szczepionkę podaje się w dwóch dawkach, domięśniowo w odstępie 21 dni. Można przyjąć ją jako dawkę trzecią, przypominającą.

Podobnie jak w przypadku poprzednich akcji KGHM, na szczepienie może się udać każda osoba z Zagłębia Miedziowego, która ukończyła 12. rok życia.

Co trzeba zabrać na szczepienie?

Aby móc się zaszczepić niezbędny jest dokument potwierdzający numer PESEL. Do zaszczepienia się w punkcie mobilnym obsługiwanym przez MCZ nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. W przypadku rejestrowania się na drugą lub trzecią dawkę szczepionki przez e-rejestrację należy poinformować, gdzie przyjęto poprzednie dawki szczepień. Od teraz, również obywatele Ukrainy mogą skorzystać z mobilnego punktu szczepień. Wymaganym dokumentu jest paszport.

Szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat

MCZ informuje, że dzieci w wieku 5-11 lat obecnie szczepione są tylko na Hali RCS w Lubinie.