KGHM kontynuuje akcję pomocy osobom starszym w regionie

Powróć do listy artykułów
KGHM kontynuuje akcję pomocy osobom starszym w regionie. 27 tys. pakietów ochronnych: maseczek i płynów do dezynfekcji oraz broszur informacyjnych trafiło lub w najbliższych dniach trafi do starszych mieszkańców Dolnego Śląska i województwa lubuskiego – to kolejne działania podejmowane przez Spółkę w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom.
 

- Miedziowy gigant wspiera seniorów i osoby samotne w ramach rządowego programu. Wiemy, że taka pomoc teraz jest szczególnie cenna. W czasie pandemii, kiedy pojawiają się wyzwania związane z ochroną zdrowia i izolacją, seniorzy mogą liczyć na wsparcie i dobre słowo od naszych wolontariuszy – powiedziała Lidia Marcinkowska – Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.

 

KGHM chroni seniorów

 

Paczki ze środkami ochrony trafią m.in. do seniorów, którymi opiekują się wolontariusze Caritas z Wrocławia, Legnicy, Świdnicy i Zielonej Góry. Wsparcie otrzymają również podopieczni ośrodków pomocy społecznej samorządów z Zagłębia Miedziowego.

 

Oprócz maseczek i płynu do dezynfekcji seniorzy otrzymali również ulotki z niezbędnymi informacjami dotyczącymi m.in. zachowań w czasie pandemii i pomysłami na spędzenie wolnego czasu. Informacje są również dostępne na przygotowanej przez Spółkę, stronie internetowej dedykowanej osobom starszym https://zdrowie.kghm.com/kghm-seniorom/.

 

Firma dba i wspiera

 

KGHM we współpracy z organizacjami zajmującymi się osobami starszymi na bieżąco reaguje na ich potrzeby. Wolontariusze firmy przygotowują m.in. paczki z pomocą żywnościową. Miedziowa spółka przeznaczyła na pomoc już ponad 400 tys. zł. W pakietach żywnościowych znajdują się najbardziej potrzebne produkty, głównie artykuły spożywcze o długim terminie ważności. To kluczowe, bo w czasie pandemii zakupy są utrudnione i wiążą się z narażeniem zdrowia.

 

Spółka działa strategicznie

 

Strategia Spółki na lata 2019-2023 realizowana jest w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju oraz wzmocnienia odpowiedzialności społecznej. Właśnie w obliczu zagrożenia pandemią COVID-19 Firma wprowadziła szereg procedur i działań wspierających pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Dotyczy to m.in. działań związanych z pomocą dla seniorów czy osób wymagających opieki w regionie.

 

KGHM zaprasza wolontariuszy

 

Jeśli chcesz wziąć udział w regionalnych akcjach wolontariackich, zgłoś się: wolontariat@kghm.comPodczas wizyt u osób starszych konieczne jest zachowanie zasad DDM – zachowuj dystans, pamiętaj o dezynfekcji i noś maseczkę ochronną.

Więcej informacji: https://media.kghm.com/pl/informacje-prasowe/pakiety-ochronne-dla-seniorow-na-dolnym-slasku-kghm-kontynuuje-akcje-pomocy-osobom-starszym-w-regionie