KGHM buduje szpitale tymczasowe

Powróć do listy artykułów

Spółka KGHM po raz kolejny angażuje się w walkę z koronawirusem. Na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego KGHM buduje trzy szpitale tymczasowe. Proces koordynuje i nadzoruje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

 

- KGHM buduje szpitale tymczasowe na Dolnym Śląsku w Wałbrzychu, Lubinie i Legnicy. To jest potężna operacja logistyczna - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezes KGHM Marcin Chludziński.

Najwięcej miejsc przygotowywanych jest  w Lubinie oraz w Legnicy. W Wałbrzychu powstanie około 50 miejsc - To jest potężna operacja logistyczna, wymagająca szybkiego procesu inwestycyjnego i decyzyjnego - dodał Prezes KGHM.

 

Marcin Chludziński zaznaczył również, że zadaniem Spółki jest przygotowanie odpowiedniej infrastruktury dla tymczasowych szpitali. Po zakończeniu prac, wojewoda dolnośląski wskaże istniejące już szpitale, które będą operatorami tychże placówek.

 

Budowę tymczasowych szpitali polecił państwowym koncernom, takim jak KGHM, premier Mateusz Morawiecki. Proces koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

  W szpitalu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie działa już osobny oddział dla pacjentów z COVID-19 i podejrzanych o zakażenie, który możeprzyjąć blisko 60 pacjentów z regionu. Udostępnione zostały respiratory, które są w dyspozycji MCZ.