Fundacja KGHM wsparła modernizację oddziału neurologii w głogowskim szpitalu

Powróć do listy artykułów

15 grudnia br. Szpital Powiatowy w Głogowie oddał do użytku zmodernizowany Oddział Neurologiczny i Leczenia Udarów Mózgu. Fundacja KGHM przekazała na ten cel 500 tys. zł.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, w Szpitalu Powiatowym w Głogowie, powstawał nowoczesny Oddział Neurologii i Leczenia Udarów Mózgu. Jednostka na miarę XXI wieku doczekała się nie tylko nowego skrzydła w szpitalu, ale również specjalistycznego sprzętu medycznego. Powstała również specjalna sala nadzoru poudarowego dla pacjentów leczonych na udary mózgu. W tym momencie, oddział liczy 28 łóżek i zajmuje około 900 metrów kwadratowych, czyli dwa razy więcej niż przed modernizacją.

Potrzeba powstania tak nowoczesnego oddziału była niezwykle istotna. Jak wynika z badań, w Polsce co 8 minut ktoś doznaje udaru, czego wynikiem jest ponad 60 tys. zachorowań rocznie. Naukowcy podają również, że na świecie z powodu udaru umiera co 6 sekund 1 człowiek, a rocznie ponad 5 milionów ludzi.

Warto dodać, że nowoczesny oddział głogowskiego szpitala jest jedynym tego rodzaju w województwie. Oprócz środków przekazanych z Gminy Miejskiej Głogowa, wsparcie finansowe w wysokości 500 tys. zł. przekazała również Fundacja KGHM Polska Miedź.

Fundacja KGHM Polska Miedź wspiera inicjatywy w czterech obszarach – kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Powstała w 2003 roku, w naturalny sposób kontynuując tradycję wieloletniej działalności prospołecznej Fundatora KGHM Polska Miedź S.A., światowego producenta m.in. miedzi i srebra z ponad 60-letnim doświadczeniem. Wartości wyznawane przez spółkę, do których należy bezpieczeństwo, współdziałanie, zorientowanie na wyniki, odpowiedzialność i odwaga, są wyznacznikiem dla codziennej działalności fundacji.

Fundacja KGHM Polska Miedź powstała z myślą o tym, aby odważnie realizować wszelkie inicjatywy mające na celu wsparcie i rozwój społeczności lokalnych. Celem Fundacji KGHM Polska Miedź jest troska o lokalną tożsamość, tradycje i wsparcie finansowe tych obszarów, które są dla ludzi ważne. Wspieramy szpitale i przychodnie, szkoły, teatry, opery, filmy, imprezy i obiekty sportowe. Pomagamy realizować ważne społecznie inicjatywy i ciekawe projekty. Jesteśmy przekonani, że w społecznościach lokalnych drzemią ogromne pokłady możliwości. Wspólnie chcemy z nich wydobyć to, co najlepsze.