Dzień Kobiet: świętujemy, doceniamy i chronimy

Powróć do listy artykułów
Dzień Kobiet w KGHM. Świętujemy, doceniamy i chronimy – wolontariusze KGHM w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów przygotowali niespodzianki dla mieszkanek Zagłębia Miedziowego. Podopieczne domów pomocy społecznej miały okazję m.in. wysłuchać koncertu, otrzymały prezenty i podziękowania. Ta akcja, jak i wszystkie akcje wolontariackie została przeprowadzona przy zachowaniu obowiązujących wytycznych związanych z pandemią.

- Dzień Kobiet w tym wyjątkowym roku jest również wyjątkowy. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych dziękujemy Seniorkom za ich zrozumienie i cierpliwość. Działamy na dystans, ale z sercem i otwartością dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego – powiedziała Lidia Marcinkowska – Bartkowiak, Dyrektor Naczelna ds. Komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.

Prezenty, koncerty, podziękowania - obchody Dnia Kobiet z KGHM

KGHM przy działaniach związanych z Dniem Kobiet współpracuje ze Związkiem Dużych Rodzin 3 Plus z Legnicy, Stowarzyszeniem Imelda z Chojnowa, Stowarzyszeniem „Otwarte Drzwi” z Głogowa oraz instytucjami gminnymi z Prochowic. W akcji obdarowanych zostało blisko 2 tys. osób.

Dzięki współpracy podopieczne Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku miały okazję wysłuchać koncertu muzycznego. – Seniorki potrzebują takich działań, bo w placówce wstrzymane zostały odwiedziny pacjentów. Koncert pozwolił im, choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk i zmartwień związanych z koronawirusem – mówił Tomasz Król, Dyrektor DPS w Brenniku.

Wydarzenie dla seniorek w Brenniku zostało zorganizowane na świeżym powietrzu, przy zachowaniu odpowiedniego dystansu. Uczestnikom zapewniono też środki ochronne, w tym płyn do dezynfekcji.

Z kolei w Chojnowie, Złotoryi, Chocianowie, Miłkowicach i Głogowie wolontariusze KGHM rozdawali seniorkom upominki i słodkości. W Głogowie prezenty były przekazywane pod hasłem „Babka dla Babki”. Kobiety otrzymały m.in. babkę piaskową i inne drobne podarki. W Prochowicach w spotkaniu plenerowym na parkingu przy Ośrodku Kultury i Sportu wzięło udział blisko 1000 seniorek.

Działamy, dbamy, chronimy!

KGHM od wielu tygodni prowadzi działania w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom. Miedziowy gigant we współpracy z organizacjami zajmującymi się osobami starszymi na bieżąco reaguje na ich potrzeby. Wolontariusze firmy przygotowują m.in. paczki z pomocą żywnościową. Jeśli chcesz wziąć udział w regionalnych akcjach wolontariackich, zgłoś się: wolontariat@kghm.com.

  Po więcej informacji, związanych ze zdrowiem, wejdź w zakładkę: Aktualności.