Dyscyplina i szczepienia – Rada Medyczna KGHM przedstawia rekomendacje w obliczu wzrostu zachorowań na COVID-19

Powróć do listy artykułów

Praca zdalna, możliwość dobrowolnego zaszczepienia i dyscyplina sanitarna – KGHM nie zwalnia tempa i kontynuuje działania wzmacniające bezpieczeństwo zdrowotne pracowników. To również rekomendacje Rady Medycznej spółki, która doradza zarządowi w kwestiach związanych m.in. z sytuacją pandemiczną.

- Naszym podstawowym zadaniem jest utrzymanie produkcji w firmie, co się od wielu miesięcy udaje, i zapewnienie jak najlepszych warunków sanitarnych dla załogi. Bez pracowników nie ma KGHM. Dlatego m.in. wprowadzamy jak najwięcej zaleceń i organizujemy akcję szczepień. Ważne jest też zrozumienie i zaangażowanie pracowników – powiedział podczas posiedzenia Rady Medycznej Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W KGHM obowiązują zasady: dystans, dezynfekcja, maseczka. Pracownicy, w departamentach i oddziałach, gdzie jest to możliwe mogą pracować zdalnie. Utrzymane są zakazy delegacji krajowych i zagranicznych.

- Punkty szczepień w tej chwili szczepią w granicy 100-200 osób dziennie. Niestety większość to są dawki przypominające. Osób, które po raz pierwszy się szczepią, jest w granicach 30 dziennie – powiedział Dr Marek Ścieszka, wiceprezes zarządu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie

Jak podkreślał prezes Marcin Chludziński ważnym elementem walki z koronawirusem w KGHM jest możliwość szczepień dla załogi. Spółka wspólnie z Miedziowym Centrum Zdrowia od sierpnia prowadzi akcję dobrowolnych szczepień. Pracownicy, ich rodziny i znajomy mogą się zaszczepić w mobilnych punktach. Akcja będzie kontynuowana również w najbliższych miesiącach.

Co ważne chorzy na COVID-19 mieszkańcy Zagłębia Miedziowego mają możliwość leczenia w Miedziowym Centrum Zdrowia. Od 2020 funkcjonuje tam specjalny oddział dla chorych na koronawirusa. Działa również szpital modułowy w Legnicy, dedykowany osobom zarażonym. KGHM wspierał powstanie infrastruktury w tej placówce.

Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. została powołana w 2019 roku. W jej skład wchodzą lekarze, naukowcy i przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM. Rada wspiera i inicjuje wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.