Aplikacja STOP COVID - chroń siebie i bliskich

Powróć do listy artykułów
Czas pandemii uświadomił nam, jak wiele naszych działań ma wpływ na zdrowie innych. Jak możemy wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa nas samych, ale też i naszych bliskich? Dzięki Aplikacji STOP COVID masz szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania się kornawirusa!
 
O aplikacji
 

STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników. Wasza prywatność jest dla nas najważniejsza.

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.

Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego już dziś ściągnij, uruchom aplikację – dbaj o siebie i innych.

Jak to działa?

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych.

Jak pobrać i zainstalować aplikację?

Na telefonie z systemem Android należy przejść do sklepu Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.mc.protegosafe

Następnie postępuj zgodnie z następującymi krokami:

  1. wciśnij zielony przycisk "zainstaluj";
  2. aplikacja automatycznie rozpoczyna proces instalacji;
  3. po zakończeniu instalacji aplikacji, możesz ją otworzyć
   

   

Dla użytkowników telefonów Apple iPhone, aplikacja jest dostępna bezpłatnie w App Store.

https://apps.apple.com/pl/app/protego-safe/id1508481566?l=pl

Proces pobierania i instalowania aplikacji jest zbliżony do instalowania na telefonie z systemem Android.