Jako odpowiedzialny pracodawca KGHM dba o zdrowie swojej załogi. Zakłady Wzbogacania Rud w Lubinie zorganizowały warsztaty dl swoich pracowników. Promowały one zdrowy styl życia i wiedzę na temat dobrych nawyków w miejscu pracy. Podczas zajęć uczono m.in. technik radzenia sobie ze stresem oraz sposobów na zwiększenie komfortu pracy.

 

- Chcemy by załoga miała dostęp do informacji, które pomogą im podejmować wybory zgodne z zdrowym stylem życia -  podkreśliła Anna Rawinis, Specjalista ds. administracyjno-socjalnych w Oddziale ZWR.

 

Eksperci przeprowadzili instruktaż prawidłowej postawy przy stanowisku pracy. Przekazali również prozdrowotne zalecenia dla osób wykonujących pracę w określonych pozycjach - w końcu zdrowie to podstawa.

 

Podczas warsztatów pracownicy skorzystali też z konsultacji dietetycznych oraz mogli sprawdzić analizę swojego składu ciała. Dla wielu z nich było to ciekawe doświadczenie - nigdy wcześniej nie mieli takiej możliwości.

 

- Zbyt rzadkie przerwy w pracy, nadmierne picie kawy, przemęczanie wzroku, brak przerw podczas pracy przy komputerze, czy podjadanie batonów i innych słodkich przekąsek to drobne grzeszki, które wszyscy popełniamy w pracy – mówili specjaliści z Open Benefit.

 

Według nich pojedyncze „wykroczenia” mogą wydawać się nieistotne. Jednak gdy przerodzą się w nawyki, w przyszłości mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Warsztaty miały więc charakter prewencyjny. Pracodawca chciał zwrócić uwagę na drobne przyzwyczajenia, które w dłuższej perspektywie mogą narazić zdrowie pracowników, które jest kwestią priorytetową.

 

Zgoda na przeprowadzenie warsztatów w Oddziale świadczy o tym, że Pracodawcy zależy na zdrowiu i komforcie pracy swoich Pracowników.

W warsztatach wzięło udział ok. 60 pracowników. Każdy z nich wyniósł ze spotkania wiele wskazówek. Wdrożenie ich do codziennych nawyków pomoże pracownikom w dbaniu o zdrowie i dobrą formę.