Przejdź do strony KGHM

Ordynator okulistyki MCZ: skróciliśmy kolejki z czterech lat do dwóch tygodni

Powróć do listy artykułów

Najważniejsze informacja w tej chwili jest taka, że kolejka pacjentów oczekujących na operację zaćmy skróciła się z czterech lat do dwóch tygodni – mówi ordynator okulistyki w szpitalu MCZ S.A. w Lubinie Jacek Galas.

 

– W tej chwili – pacjenci przez dwa tygodnie od zgłoszenia są przez nas badani – wykonujemy badania laboratoryjne, konsultujemy pacjentów przez lekarzy anestezjologów. Po tych dwóch tygodniach oczekiwania i robienia badań – pacjenci trafiają na stół operacyjny. Tego samego dnia przychodzą na oddział, są operowani i po godzinie – maksymalnie dwóch, wychodzą do domów – podkreśla ordynator.

 

Jacek Galas zaznacza, że jeszcze dwa lata temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. – Operowaliśmy 50-60 pacjentów miesięcznie. To wynikało z ograniczonego limitu nałożonego na nas przez NFZ. W tej chwili wykonujemy miesięcznie od 350 do 400 operacji zaćmy, więc doświadczenie mamy ogromne – mówi.

 

Ordynator zaprasza do zgłaszania się do Miedziowego Centrum Zdrowia pacjentów z całej Polski, którzy czekają w kolejkach na operację zaćmy. – Wiem, że w innych rejonach Polski ten czas oczekiwania nie uległ skróceniu, mniej więcej jest to dalej około dwóch, czasami trzech lat. W związku z tym – zapraszamy pacjentów z innych rejonów z naszego kraju do zgłaszania się do naszego oddziału, wszystkich chętnie przyjmiemy – podkreśla.

 

Oddział Okulistyczny w Miedziowym Centrum Zdrowia prowadzi działalność diagnostyczną i leczniczą według najwyższych standardów obowiązujących we współczesnej okulistyce. Specjalizuje się zwłaszcza w leczeniu: zaćmy, starczego zwyrodnienia plamki, laseroterapii, jaskry, zeza.