Przejdź do strony KGHM

Nowa jakość w diagnostyce rezonansu magnetycznego

Powróć do listy artykułów

W Miedziowym Centrum Zdrowia posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do rezonansu magnetycznego. Nasz aparat wyposażony jest w technologię BioMatrix. Jest to zupełnie nowa jakość – mówi dr n. med. Ewa Nienartowicz, Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala MCZ S.A. w Lubinie.

 

W tym roku do Miedziowego Centrum Zdrowia trafił aparat do rezonansu magnetycznego wyposażony w technologię BioMatrix. Innowacyjny sprzęt dopasowuje się do każdego pacjenta indywidualnie, pomaga ustandaryzować wyniki badań i stwarza możliwość obrazowania kilku obszarów ciała jednocześnie.

 

– To zupełnie nowa jakość w diagnostyce rezonansu magnetycznego. Aparat jest dedykowany przede wszystkim badaniom onkologicznym – posiada szczególne oprogramowanie i szczególne sekwencje do tej diagnostyki. Był to zakup celowany, ponieważ szpital specjalizuje się w diagnostyce onkologicznej, gastroenterologicznej i w diagnostyce serca – podkreśla dr n. med. Ewa Nienartowicz.

 

Zakład Diagnostyki Obrazowej Szpitala MCZ S.A. w Lubinie od lat utrzymuje swoją renomę wśród pacjentów. Wyróżnia się doskonale przygotowanym merytorycznie i doświadczonym zespołem medycznym i technicznym oraz unikalnym specjalistycznym sprzętem diagnostycznym. Zakład jest ośrodkiem referencyjnym Ministra Zdrowia. Jest jedynym z dwóch na Dolnym Śląsku posiadającym prawo specjalizacji lekarzy w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej.