Edukacja prozdrowotna

Sport wyczynowy to ważny element działalności sponsoringowej KGHM Polska Miedź S.A. Prawie każdy kibic piłkarski w Polsce słyszał przecież o klubie ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin. Ale w cieniu wyczynowców są liczne działania związane z masowym sportem amatorskim.

Od inspirujących spotkań ze sportowcami po badania pracowników KGHM

Spotkania znanych sportowców z Zagłębia Miedziowego z mieszkańcami regionu

Spotkania znanych sportowców z Zagłębia Miedziowego z mieszkańcami regionu

 

KGHM od lat wspiera pochodzącego z Głogowa utalentowanego pływaka Radosława Kawęckiego – olimpijczyka i kilkukrotnego medalistę Mistrzostw Świata i Europy w stylu grzbietowym. W ramach współpracy Radosław Kawęcki wielokrotnie spotykał się z mieszkańcami regionu. W tym z dziećmi i młodzieżą z lokalnych szkół podstawowych i regionalnych klubów pływackich.

Do tej pory z mistrzem mieli okazję się spotkać i trenować uczniowie z klas o profilu pływackim szkół w Lubinie, Głogowie, Chojnowie, Polkowicach, Rudnej i Legnicy.

Kawęcki poświęcił swój czas również pracownikom KGHM Polska Miedź S.A., spotykając się z nimi i opowiadając o szczegółach swojego treningu podczas spotkania na krytej pływalni w Lubinie.

Test na HCV – prosty krok do zdrowia

Test na HCV – prosty krok do zdrowia

 

W ramach programu „Eko Zdrowie” w grudniu 2018 roku w największych oddziałach KGHM Polska Miedź S.A. odbyły się bezpłatne i anonimowe badania w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych. Test polegał na pobraniu kropli krwi z opuszka palca i wykonaniu próby kasetonowej. Wyniki testu są możliwe do odczytania już po kilku minutach.

Badania prowadzono pod kątem obecności w organizmie badanego wirusa HCV, powodującego wirusowe zapalenie wątroby typu C. Jest to schorzenie prowadzące do groźnych powikłań.

Badania wykonano w pięciu oddziałach: ZG Lubin, ZG Rudna, ZG Polkowice-Sieroszowice, HM Legnica i HM Głogów. Uczestniczyło w nich ponad 3 tysiące pracowników.

Sprawny pracownik w trudnym środowisku pracy

Sprawny pracownik w trudnym środowisku pracy

 

Program ten skierowany jest do pracowników fizycznych, zatrudnionych w kopalniach, bezpośrednio przy wydobyciu rudy. Do tej pory uczestniczyło w nim blisko 400 pracowników.

Pracownicy objęci programem posiadają rekomendację lekarza medycyny pracy, który w czasie badań profilaktycznych stwierdza problemy zdrowotne pracownika związane z nadwagą lub słabą wydolność fizyczną górników.

Jest to program przygotowania psychosomatycznego pracowników do realizowania swoich obowiązków w trudnych warunkach pracy. Celem programu jest popularyzacja kultury fizycznej oraz profilaktyki zdrowotnej wśród pracowników, ze szczególnych uwzględnieniem dbałości o poprawę jakości życia poprzez różne formy aktywności fizycznej.